Mapa Norwegia

-

nowa, dokładna interaktywna mapa Norwegii umożliwia wyszukanie dowolnego miasta i adresu, a także łatwe planowanie trasy dojazdu samochodem

Mapa Norwegia

Wpisz nazwę miasta, znanej atrakcji turystycznej, adres lub kod pocztowy

flaga Norwegia
Mapa Norwegia

Podstawowe informacje na temat Norwegii

Norwegia - Królestwo Norwegii to państwo położone w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim. Administracyjnie Norwegii podlegają także: Jan Mayen, archipelag Svalbard, Wyspa Bouveta, Wyspa Piotra I oraz Ziemia Królowej Maud na Antarktydzie. Nazwa kraju pochodzi od Nordvegen, co oznacza "droga na północ". Norwegia ma granice z trzema państwami: Finlandią, Szwecją i Rosją.

Stolicą i zarazem największym miastem Norwegii jest Oslo. Norwegia jest najmniej, po Islandii, zaludnionym krajem europejskim. Średnia gęstość zaludnienia wynosi 15,23 mieszkańca na 1 km2. Norwegia podzielona jest na 5 regionów oraz 19 województw, które dalej dzielą się na 433 gminy.

Klimat Norwegii

Południowa i środkowa Norwegia położona jest w strefie klimatu umiarkowanego morskiego, północna natomiast (poza kołem polarnym) jest w zakresie umiarkowanego chłodnego morskiego, graniczącego na północnych wybrzeżach z subpolarnym. W niektórych rejonach Norwegii śnieg utrzymuje się przez cały rok, a temperatura dochodzi nawet do -30 °C.

Gówne miasta na mapie Norwegii

Największe i najbardziej popularne miasta to: Oslo, Bergen, Stavanger, Trondheim.

Sport Norwegii

Bardzo dużą rolę w życiu kraju stanowi sport - szczególnie sporty zimowe. Częstokroć Norwegia była hostem zawodów najwyższej rangi. Sportowcy tego kraju równie dobrze radzą sobie w wielu dyscyplinach sportów letnich, zaś Norweskie zespoły osiągają znaczące wyniki zarówno na arenach europejskich, jak i światowych.

Pochodzenie informacji oraz danych statystycznych: Wikipedia
Polecamy także inne popularne mapy i plany miast.
Ciasteczka i Polityka prywatności strony.